Hygge styl v interiérovém designu

Skandinávské trendy si před časem získaly srdce Poláků, kteří jsou stále ochotnější zařizovat byty v tomto stylu. V současné době jsou v módě interiéry typu hygge odkazující na dánskou filozofii aranžmá. Stojí za to požádat architekty o návrh domu , který zohledňuje jeho uspořádání v tomto charakteru. Již ve fázi výstavby by mělo být naplánováno uspořádání celé nemovitosti spolu s přítomností klíčových prvků pro dánské uspořádání.

Hygge styl – čím vyniká

Zájemci o trendy v interiérovém designu často zdůrazňují, že srdcem domu zařízeného ve stylu hygge by měl být krb. Stojí za to nechat se zlákat k jeho instalaci a požádat architekty o návrhy domů pro jeho přítomnost již ve fázi výstavby. Krb dokonale zapadá do estetiky pohodlných, teplých interiérů, určených k relaxaci.

Nejlepší je instalovat jej v obývacím pokoji, přičemž nezapomeňte určit prostor pro širokou, pohodlnou pohovku a taburety. Právě tento typ obývacího nábytku se nejlépe hodí ke stylu hygge – zvláště pokud je dokončen přírodními látkami v klidných tónech.

Kompletní návrh domu by měl zohledňovat výběr správné podlahy. Tento prvek interiéru je důležitý i v kontextu dánských aranžmá. Nejlepší je vsadit na dřevěné podlahy, vedené v přírodní barvě. Je však třeba připomenout koberce, které jsou neméně důležité při zařizování útulných teplých interiérů. Malé koberečky s hustou vazbou z vlny nebo návrhy založené na kozí nebo ovčí srsti dokonale zapadají do estetiky hygge.

Aranžmá ve stylu Hygge – na co nezapomenout

Dům zařízený podle dánských trendů musí být podřízen pohodlí všech členů domácnosti. Je to důležité i z hlediska vnitřního uspořádání – vzorové návrhy domů připravené architekty musí odpovídat potřebám potenciálních investorů. O útulnou atmosféru jednotlivých místností se vyplatí postarat pomocí doplňků charakteristických pro styl hygge. Důležitý je samotný výběr jejich barev – výbornou volbou budou klidné tóny béžové, hnědé, zelené nebo šedé.

Kromě zmíněného krbu si můžete interiér vyzdobit svíčkami, které nemusí být vedeny ve stejném stylu. S polštáři se pojí i styl hygge , proto se vyplatí jimi pohovky a křesla ozdobit. Kromě tradičního salonku se můžete nechat zlákat i designovými pufy. K útulné atmosféře přispějí také měkké, na dotek příjemné látky. Dovnitř stačí přinést vlněné nebo bavlněné deky, které zajistí pohodlný odpočinek v tomto stylu.

Vyplatí se inspirovat se dánskými trendy a rozhodnout se zařídit si domov v duchu pohody a náladové atmosféry. Krb, dřevěná podlaha, klidné barvy země, svíčky, přikrývky a polštáře jsou hlavními prvky, které přispívají k jedinečnému charakteru stylu hygge. Stojí za to vidět, jaké kouzlo skrývají interiéry zařízené podle nejmódnějších dánských trendů.