Jak zařídit dětský pokoj

Příchod dítěte na svět je pro všechny obrovskou událostí. Současné fungování je změněno a tento malý muž se stává zřítelnicí jeho oka. V počátečním období života dítě nepotřebuje samostatný pokoj – postýlku lze umístit do ložnice rodičů. Postupem času se však vyplatí ujistit, že pohodlí má svůj koutek. Nabízí se tedy otázka, jak zařídit pokoj pro dítě?

Základní chyba, které se rodiče při zařizování dětského pokoje dopouštějí, se řídí vlastním vkusem, nikoli vkusem svých dětí. Musíte mít na paměti, že pokoj má mít rádo dítě, ne jeho rodiče. Samozřejmě můžete svému dítěti něco navrhnout, ale nikdy byste za něj neměli vybírat.

Bezpečnost především

Každý pokoj pro dítě musí být především bezpečným místem. To je základní zásada, kterou by se rodiče měli řídit při zařizování dětského království. Při výběru nábytku je třeba věnovat pozornost tomu, zda nemá ostré hrany, o které by si dítě mohlo pořezat hlavu. Nekupujte nábytek ani jiné vybavení v nekvalitních obchodech, které mohou nabízet výrobky vyrobené z toxických materiálů. Kupujete malovaný nábytek? Vždy zkontrolujte, jaká barva byla použita. Na trhu není nouze o produkty pro děti, které jsou vyrobeny z barev obsahujících škodlivé přísady.

Barvy

Dětský pokoj by měl být barevným místem. Použité barvy by měly vždy odpovídat pohlaví dítěte. V případě dívek bude upřednostňována spíše růžová a její odstíny, pro chlapce pak bude perfektní modrá, žlutá a zelená. Stojí za to připomenout, že barvy v dětském pokoji nemusí vzájemně dokonale ladit. Toto není salon, kde budeme přijímat hosty. Rozhodně se tedy neomezujte. Pokud naše dítě chce mít pokojíček v barvách duhy, vyplatí se jí ho darovat.

Skříňky na hračky

O hračky není nouze v každém dětském pokojíčku. Panenky, kostky, auta, plyšáci – to vše je potřeba někam schovat. Proto musí mít dětský pokoj různé přihrádky na hračky. Postel stačí pořídit s velkým hrudníkem, abyste získali další prostor nejen pro lůžkoviny, ale i různé hračky. V prodejnách nechybí ani kartonové krabice a truhlice, do kterých si dítě bude moci uložit své plyšové medvídky nebo kostky.

Čistota

Děti, zvláště ty malé, mají ve zvyku se špinit. Malování pastelkami na stěny je v některých případech na denním pořádku. Vyplatí se tedy na to myslet předem a stěny natřít barvou, kterou lze bez obav umýt. Díky tomu stačí houba navlhčená vodou a jemným saponátem, aby byla stěna po chvíli opět slastně čistá.

Dětský pokoj je jedna z nejobtížnějších místností na zařizování. Stačí si však zapamatovat výše uvedené tipy, abyste bez větších problémů vykouzlili svému batoleti skutečné království, kde budou vládnout různé hračky a svět bude barevný jako ta nejkrásnější duha. Není to vůbec tak těžké.