Brutální závody vraků, které připomínají temný svět Mad Maxe

Fotoesej Kevina V. Tona přináší záběry pořízené během dvaceti devíti ročníků tradičního vzájemného klání motocyklových klubů v závodech zvaných Crash Cars s auty poskládanými z vrakovišť. “Ač jsem odchován postapokalyptickým Mad Maxem a měl bych být na vše připraven, ještě pár let zpátky by mě ani ve snu nenapadlo, jak se moc svět mého mládí změní. Zdá se, že není až tak vzdálená doba, kdy se na soboty s vůní benzinu bude už jen nostalgicky vzpomínat,” říká fotograf.

Kevin V. Ton patří k zakladatelům fotografické skupiny Verum Photo. Ta na svém webu podobné fotoeseje publikuje pravidelně, a to obvykle vždy v pondělí. Za poslední dva roky jich vyšlo zhruba osmdesát. Některé odrážejí delší časové období, trvající i několik měsíců, jiné vznikly třeba i během jednoho dne. Výběr skupina vydala také knižně – v publikaci nazvané Photo Essays.

O fotografovi:

Kevin V. Ton (* 1966) je fotograf na volné noze, nositel řady ocenění a letošní vítěz Grantu Prahy na soutěži Czech Press Photo. Celoživotně se věnuje živé, černobílé fotografii se zaměřením na humanistický dokument, zejména pak na dlouhodobé projekty. Žije v Praze. Dlouhá léta se věnuje pouliční fotografii a před několika lety společně s dalšími fotografy založil skupinu Verum Photo. Jeho práci můžete sledovat na webových stránkách kevin-v-ton.com/, na Instagramu (@kevinvton) a na Facebooku (facebook.com/kevin.v.ton).